חברים יקרים, שותפים ותומכים,

החודשים האחרונים שעברו עלינו בארץ לא היו פשוטים. תקופת בחירות אינטנסיבית, קולות משסעים ומפלגים מכל עבר, התלהמות גזענות ועוינות. אבל למרות זאת, אצלנו באג'יק, התעקשנו כמו תמיד לשמור על אי של שפיות במרחב משותף של רוח טובה ועשייה פורייה. המשכנו בעבודה האינטנסיבית בכל התחומים, בקידום בריאות, כלכלה ופיתוח חברתי, טיפוח מנהיגות צעירה, חינוך איכותי והתנדבות בחברה.

לצד אלה, המשכנו בבניית שותפות ערבית-יהודית, שותפות שהיא חלק משגרת יומנו. הרחבנו את פעילותנו בתחום חיים משותפים, הרחבנו את העשייה לאזורים ויישובים נוספים בארץ, ואף נבחרנו ע"י עיריית באר שבע להוביל מרכז מצוינות אזורי בנושא חיים משותפים.

משום כך, ועל רקע הקולות הצורמים מסביב, בחרנו להציג לכם הפעם כמה מה"זוגות" שלנו. יהודים וערבים שכבר שנים עובדים יחד כצוות. חלקם ניצבים בקדמת הבמה, בעשייה בשטח, עם המתנדבים והקהילה, וחלקם עושים את העבודה החשובה שמאחורי הקלעים. בכל המקרים הם ההוכחה שחיים משותפים לא רק אפשריים, אלא אף מעשירים ותורמים לטוב המשותף של כולנו.

כהרגלנו, אנו ממשיכים ולא מרפים מהמשימה שלנו לבניית חברה משותפת המושתתת על שוויון הזדמנויות וכבוד הדדי לכל, ומקווים שריחות האביב העומד בפתח יביאו אתם רגיעה וסובלנות הדדית.

בהזדמנות זו, קצת לפני שהחגים ורמדאן מגיעים, ברצוננו לאחל לכולכם פסח ופסחא שמחים ורמדאן כרים!

בברכה ,

מולי דור                                                                                                 ח’יר אלבז        ואריאל דלומייו״ר הוועד המנהל                                                                                                                                 מנכ"לים שותפים                                            

רג'אא וערן

רג'אא, רכזת מרכז הידע ומנחת קבוצות
"בהיות השותפות הרעיון המרכזי בארגון נדרשת ממני תמיד הקשבה לאחרים על מנת להבין את הצרכים שלהם, ובו זמנית הקשבה לקול הפנימי שלי"

ערן, מנהל מרכז הידע הארגוני
"האתגר המתמיד הוא להבין את נקודת מבטו של האחר, ולמצוא יחד את הדרכים לתווך את הרעיונות אצלנו במרכז הידע ולכלל הארגון"

עודד וואחיד

עודד, מנהל הדרכה ותוכן בארגון הנוער שביבת אג'יק
"אני לא מרגיש שהמפגש היהודי-ערבי מעלה אתגרים מיוחדים.. אני לומד מואחיד המון, ואני שמח על המפגש הזה"

ואחיד, מנהל ארגון הנוער שביבת אג'יק
"האתגרים העיקריים שעמדו בפנינו היו בתחילת הדרך, כשהיינו צריכים לשלב ולהתאים שתי תרבויות שונות שכל אחד מאיתנו מביא איתו"

איאד וליאורה

איאד, רואה החשבון של אג'יק
"העבודה המשותפת עוזרת להתגבר על משברים ופותחת בפנינו את האפשרות לחשוב על רעיונות ופתרונות מקוריים"

ליאורה, מנהלת הכספים של אג'יק
"לפני שהתחלתי לעבוד באג'יק, לפני 12 שנים, לא היה לי שום מפגש משמעותי עם מוסלמים או בדואים.. בשבילי זהו מפגש בינתרבותי מרחיב אופקים, שתורם לי המון ומעשיר את עולמי".

ריקי וג'סון

ריקי, מנהלת משרד אוהל המתנדבים
"דרך השותפות שלנו אנחנו לומדות אחת על השנייה, ועל הדומה והשונה בתרבויות שלנו. כאימהות אנחנו משתפות אחת את השנייה גם בחיינו הפרטיים, ואין ספק שזה יוצר קירבה"

ג'סון, מנהלת אדמיניסטרטיבית משרד אג'יק
"בהקשר הפוליטי יש בינינו פער. למרות זאת, תמיד שמרנו על כבוד הדדי בינינו וכבוד לרקע ההיסטורי שכל אחת מאיתנו גדלה עליו."

דילוג לתוכן