חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אקדמאים – ג'וסור

ג'וסור ("גשרים" בערבית) הינה תכנית הכשרה לבוגרי תואר ראשון ושני מהחברה הבדואית, המשמשת גשר לתעסוקה בשירות הציבורי בדגש על תפקידי מפתח. מטרת התכנית היא שילוב צעירים מהקהילה הבדואית בשירות הציבורי כמובילי שינוי בקהילתם. התוכנית נוצרה כמענה לחוסר הייצוג של החברה הבדואית במשרדי הממשלה ובתכניות העתודה השונות.

התכנית פועלת כתכנית אזורית הפונה לכלל בוגרי ובוגרות תואר ראשון מהיישובים הבדואים והכפרים הלא-מוכרים. היא נמשכת שישה חודשים במתכונת מלאה במהלכה לומדים עמיתי התכנית על עבודת הממשלה בישראל, על החברה הישראלית ועל סוגיות במדיניות ציבורית. עמיתי התוכנית משתתפים בסדנאות לפיתוח מיומנויות שונות ובהן הכנה לעולם העבודה בממשלה, עמידה מול קהל, ניהול זמן, כתיבה מקצועית וחשיבה ביקורתית. כמו כן עמיתי התכנית משתתפים בסיורים ותצפיות במשרדי הממשלה על מנת להכיר מקרוב את עבודתם העתידית ונפגשים עם דמויות מפתח והשפעה מהמגזר הציבורי. עם סיום פרק ההכשרה ממשיך צוות התכנית ללוות את הבוגרות והבוגרים, הן בסדנאות קבוצתיות והן בליווי פרטני, במטרה לסייע בשילובם בפועל בשירות הציבורי במובנו הרחב.

התוכנית שהינה ראשונה מסוגה, היא פרי שיתוף פעולה של האגף הבכיר לפיתוח כלכלי חברתי בחברה הבדואית בנגב במשרד הכלכלה והתעשייה, אגף בכיר עתודות לישראל במשרד ראש הממשלה, ג'וינט תבת וארגון אג'יק – מכון הנגב. בדרך זו מקווים יוזמי התכנית לתרום להעלאת גיוון משרתי הציבור ולהגדלת ייצוגה של החברה הבדואית בנגב בשירות הציבורי.

דילוג לתוכן