חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צעירים – פורסה

פורסה ("הזדמנות") – שילוב בתעסוקה ובהכשרה מקצועית

אתגר ההשתלבות בתעסוקה של צעירות וצעירים ערבים, אשר תמיד היה מורכב, התעצם משמעותית לנוכח משבר הקורונה. ההערכה היא כי כ – 30% מהצעירים בחברה הערבית, ולמעלה מ- 40% מהצעירים בחברה הבדואית, אינם משולבים בתעסוקה, חינוך והכשרה, ומוגדרים "חסרי מעש". פורסה ("הזדמנות" בערבית) הנה תכנית הכשרה שפותחה במיוחד עבור הצעירים והצעירות הללו במטרה לפתוח להם אופקי תעסוקה עם סיומה.

התכנית מאפשרת למשתתפיה, בני 18-20 שאינם משולבים בלימודים או בתעסוקה, לבחור בעמדה של אחריות ומנהיגות עבור עצמם ולמען הקהילות מהן צמחו, תוך שילוב בין פיתוח זהות ותחושת מסוגלות, העמקת ההיכרות ויכולת ההשתלבות בחברה. לצד אלה מושם בתכנית דגש על חיזוק העברית המדוברת, פיתוח כלים רכים והכשרה מקצועית.

תכנית "פורסה" נמשכת שישה חודשים, וכוללת שבוע פעילות מלא המורכב מתכנית חברתית, הכשרה אישית וקבוצתית, היכרות עם עולם התעסוקה והתנדבות בקהילה. בתום החלק הראשון משולבים המשתתפים בהתמחויות, הכשרה מקצועית והשמה, תוך קבלת ליווי אישי וקבוצתי.

התכנית פועלת בשותפות מלאה עם רשויות וקהילות מקומיות במודל מותאם לאופי הקהילה בכל ישוב, ובשותפות עם גופים מקומיים, אזוריים וארציים, ביניהם: ריאן, שירות התעסוקה, מעסיקים, מתנ"סים, רשתות בתי ספר, מרכזי צעירים ועוד.

דילוג לתוכן