נשים

רוקמות חלום

הפרויקט "נשים רוקמות חלום" החל לפעול בשנת 2011 והוא מיועד לנשים בנות 25–45 שלא נחשפו מעולם לשוק העבודה ואינן יכולות להשתלב בתוכניות לקראת תעסוקה מסיבות שונות. הפרויקט מכשיר את הנשים המשתתפות בו להשתלב במעגל העבודה או להקים עסק זעיר משלהן.

הנשים הלוקחות חלק בפרויקט משתתפות בשני מפגשים קבוצתיים בשבוע במשך שישה חודשים. במהלך המפגשים הנשים מגבשות זהות מעצימה, רוכשות הכשרה מקצועית, שפה וכלים ומפתחות ביטחון עצמי. כל אלה יחד מאפשרים למשתתפות להוביל שינוי במעמד החברתי-כלכלי של משפחותיהן, המשפיע לטובה על מעמדן במשפחה ובחברה. עם תום המפגשים מקבלת כל אשה תוכנית אישית וליווי להשתלבות בתעסוקה או הקמת עסק זעיר.

הפרויקט פועל ביישובים רהט, חורה ולקייה, ומורכב משבע קבוצות שבהן 100 נשים בסך-הכל. 

בעתיד הקרוב ייפתחו קבוצות נוספות. עד כה השתתפו בפרויקט 250 נשים; כמחציתן פתחו עסקים זעירים בתחומי הקוסמטיקה והבישול, ואחרות השתלבו כשכירות במקומות שונים.

"אני מאמינה כי נשים הלוקחות אחריות על חייהן מתוך אמונה ביכולתן לעבור שינוי ולהוביל אותו ישפרו את חייהן וחיי ילדיהן לטווח הארוך. הדרך לצמיחה של נשים בחברה הבדואית עוברת בקבוצות נשים. בקבוצות אלו נבנית הצלחה הדרגתית משותפת המאפשרת התפתחות כלכלית המכבדת את הערכים והמנהגים של החברה הבדואית"

נאדיה אלמאלחי

מנהלת הפרויקט

הפרויקט מתקיים בשיתוף מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות ומרכז התעסוקה המקומי ריאן.

דילוג לתוכן