מרכז ערבי-יהודי לשיווין , העצמה ושיתוף – מכון הנגב לאסטרטגיות של שלום ופיתוח

מעצימים קהילות , מקדמים שוויון , בונים שלום

אוהל המתנדבים הבדואי של אג'יק קיבל את "אות הנשיא למתנדב"

אוהל המתנדבים הבדואי של אג'יק קיבל את "אות הנשיא למתנדב"

בטקס אות הנשיא שנערך ביום רביעי, בתאריך ה 29/06/16, מולי דור יו"ר הועד המנהל של אג'יק מכון הנגב ווופא אבן ברי מנהלת אוהל המתנדבים עלו לבמה לקבל את האות 'אוהל המתנדבים' שמפעילה עמותת "אג'יק מכון הנגב". אוהל המתנדבים מפעיל 1,300 מתנדבים שמטרתם חיזוק ערכי אזרחות פעילה, נתינה לזולת ויצירת שוויון בין החברה היהודית לערבית.

 

IMG_2935

 

מדי שנה מחלק נשיא המדינה את פרס "אות הנשיא למתנדב" למתנדבים נבחרים שהצטיינו בעשייתם למען החברה. השנה, בחרו במשרד הנשיא ריבלין להקדיש את הפרס לנושא ההבנה, ההידברות, הסובלנות והשותפות בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית.

 

בשנת 2002 הוקם 'אוהל המתנדבים' של אג'יק-מכון הנגב במטרה לקדם את החברה הערבית-הבדואית בנגב ולאפשר את התפתחותה בחברה האזרחית בישראל. באמצעות הפעלת מתנדבים מתוך הקהילה עצמה, עידוד ערכים כמו  קהילתיות ואזרחות פעילה, ותכניות לבניית מרחב משותף בין ערבים ויהודים בנגב, עלה וצמח בעיר העתיקה בבאר שבע אוהל המתנדבים והפך לאחד מארגוני ההתנדבות הייחודיים בנגב.

 

IMG_2956

 

כיום מפעיל 'אוהל המתנדבים' כ – 1,300 מתנדבים ומתנדבות בין הגילאים 15-25 במספר תכניות קהילתיות. בין המתנדבים אפשר למצוא סטודנטים-מלגאים, תלמידי תיכון המתנדבים כחלק מפרויקט מעורבות חברתית ומתנדבים המגיעים לשנת התנדבות. סה"כ נהנים מפעילות 'אוהל המתנדבים' כ – 50,000 ילדים, נוער ומבוגרים מדי שנה.

 

חלק מהתוכניות של 'אוהל המתנדבים' מופנות לחיזוק והעצמה של החברה הערבית-הבדואית והכנת הדור הצעיר למנהיגות בעתיד. חלק נוסף של התוכניות מופנה לתחום המרחב המשותף והשותפות הערבית-היהודית באזור הנגב. צוות 'אוהל המתנדבים', המורכב משלושים איש ומנוהל על ידי וואפא אבן-ברי, כולל יהודים וערבים העובדים ביחד לאתר, להכשיר ולהפעיל מספר רחב של מתנדבים הן בקהילה היהודית והן בקהילה הערבית הבדואית בנגב.

 

ח'יר אלבז ואריאל דלומי, מנכ"לים משותפים של ארגון אג'יק אמרו כי: "קבלת הפרס עבורנו ועבור מתנדבנו הרבים אינה רק כבוד גדול אלא גם הוכחה כי עבודה מאומצת ומתמשכת זוכה להכרה ולהוקרה על ידי כבוד נשיא המדינה. במהלך שנות פעילותו זכה אוהל המתנדבים של אג'יק לשיתופי פעולה ולהערכה רבה מצד שותפים וארגונים רבים, אך לאות הנשיא יש עבורנו משמעות מיוחדת וחשובה אשר מעניקה לנו כוחות להמשיך ולתרום לבניית חברה משותפת ומכלילה בישראל."