מרכז ערבי-יהודי לשיווין , העצמה ושיתוף – מכון הנגב לאסטרטגיות של שלום ופיתוח

מעצימים קהילות , מקדמים שוויון , בונים שלום

קו להורה

קו ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך בשפה הערבית

הורים לילדים בגיל הרך, שמתמודדים עם קשיים נורמטיביים הן בנוגע לילדיהם והן בנוגע לתפקידם ההורי, זקוקים לתמיכה, להכוונה ולייעוץ שלא תמיד מצויים בסביבתם הטבעית. צורך זה מועצם במקרים של אוכלוסיות מוחלשות וללא מקורות תמיכה וכן במקרים של משבר משפחתי, קהילתי או לאומי.

באמצעות הייעוץ הטלפוני הניתן חינם, ניתן לקדם הורות אפקטיבית – קידום קשרי גומלין בין הורים לילדיהם וסיוע להורים ללמוד דרכי התמודדות אפקטיביות עם מגוון בעיות התפתחותיות, התנהגויות נורמטיביות ואחרות.      כל זאת, תוך חיזוק תחושת המסוגלות ההורית, הכרה במורכבות ההורות ובצורכי ההורים בהתייחס לשונות תרבותית ועוד.

קו הייעוץ אינו תלוי מקום או כרוך בנגישות פיסית, ומאפשר נגישות פסיכולוגית, שכן הפניה באמצעות קו טלפון הינה אנונימית ומצמצמת חשיפה. בכך, היא מגבירה את סיכוי הפנייה להתייעצות ראשונית ואת האפשרות להכוונה להמשך טיפול במידה ויידרש.

קהל המטרה של הקו הינו כלל אוכלוסיית ההורים בכל הארץ דוברי הערבית, כאשר אל הקו יגיעו פניות מרחבי הארץ במגוון נושאים כמו: גמילה מחיתולים, בעיות שינה, בעיות התנהגות, גבולות וסמכות, קונפליקטים בין אחים ונושאים רבים אחרים.

הקו מאויש על ידי נשות מקצוע ממגוון תחומים חינוכיים, טיפוליים ובריאותיים, אשר עברו קורס הכשרה ייחודי שפותח על ידי פרופ' חיים עומר וצוות מרכז הסמכות החדשה והיחידה להדרכת הורים בבי"ח שניידר, פרופ' זאב צ'רלס גרינבאום וצוותו ממרכז האריס באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בר אילן.

הקו פועל בשיתוף פעולה בין ארגון ויצו לאג'יק מכון הנגב.

 מספר הטלפון של קו הייעוץ הוא: 6968* או 1-222-6968 (ניתן להשאיר הודעה במענה הקולי).

SawtFlyer